Nasza Historia

przed 1990

Spółka Petrosol powstała w Krakowie na terenach byłych Krakowskich Zakładów Sodowych „Solvay”.

Budowę fabryki sody „Solvay” rozpoczęto 16 kwietnia 1901 roku na terenie osady Borek Fałęcki, będącej wówczas poza granicami administracyjnymi miasta Krakowa. Dziś obszar ten znajduje się w obrębie osiedli mieszkaniowych Krakowa. Na lokalizację fabryki wpłynęła przede wszystkim dostępność surowców.

W roku 1989 rentowne Krakowskie Zakłady Sodowe postawiono w stan likwidacji, z przyczyn środowiskowych. W latach 1991-1995 prowadzone były prace demontażowe aparatury i urządzeń produkcyjnych oraz prace rekultywacyjne.

Obecnie tereny infrastruktury produkcyjnej są zagospodarowane. Znajduje się tutaj duże Centrum Komercyjne – „Zakopianka” które obejmuje: Centrum Handlowe „Carrefour” i „Castoramę”, zespół parkingów miejsc, budynki z powierzchniami wystawienniczymi oraz „Cinema City”. To teren którym zarządzamy.

1990-2005

Nasza firma od początku swojego powstania aktywnie się rozwijała. Powstały kolejne oddziały: w Poznaniu, Mysłowicach, Chrzanowie i Gdańsku. Specjalizowaliśmy się w produkcji wysokiej jakości stolarki drzwiowej i okiennej z PCV. Przez wiele lat byliśmy liderem na rynku krajowym i zagranicznym. Nasze produkty wykazywały się wysoką jakością co potwierdzały certyfikaty m.in.: Certyfikat Zarządzania Jakością ISO 9001-2000.

2006-2010

Kolejne lata były okresem dalszego rozwoju naszej firmy i przeobrażenia działalności. Postanowiliśmy podjąć nowe wyzwanie rozwijając działania o charakterze handlowo-usługowym. Na terenie Centrum „Zakopianka” zarządzamy nieruchomościami o powierzchni powyżej 10 000 m2.

2010-2013

Firma Petrosol podjęła decyzje o budowie nowej powierzchni handlowo-usługowej. W roku 2013 otworzyliśmy własną galerię handlowo-usługową „Silver Square” przy Parku Handlowym Zakopianka (obok Cinema City). Nasz budynek może pochwalić się nie tylko atrakcyjną lokalizacją ale przede wszystkim – wysokim standardem użytkowym i innowacyjną architekturą. Rozszerzyliśmy także nasze portfolio usług oferując powierzchnię reklamową na telebimach oraz infokioskach które udostępniamy zainteresowanym.