Nasza Historia

przed 1990

Spółka Petrosol powstała w Krakowie na terenach byłych Krakowskich Zakładów Sodowych „Solvay”.

Budowę fabryki sody „Solvay” rozpoczęto 16 kwietnia 1901 roku na terenie osady Borek Fałęcki, będącej wówczas poza granicami administracyjnymi miasta Krakowa. Dziś obszar ten znajduje się w obrębie osiedli mieszkaniowych Krakowa. Na lokalizację fabryki wpłynęła przede wszystkim dostępność surowców.

W roku 1989 rentowne Krakowskie Zakłady Sodowe postawiono w stan likwidacji, z przyczyn środowiskowych. W latach 1991-1995 prowadzone były prace demontażowe aparatury i urządzeń produkcyjnych oraz prace rekultywacyjne.

Obecnie tereny infrastruktury produkcyjnej są zagospodarowane. Znajduje się tutaj duże Centrum Komercyjne – „Zakopianka” które obejmuje: Centrum Handlowe „Carrefour” i „Castoramę”, zespół parkingów miejsc, budynki z powierzchniami wystawienniczymi oraz „Cinema City”. To teren którym zarządzamy.

1990-2005

Nasza firma od początku swojego powstania aktywnie się rozwijała. Powstały kolejne oddziały: w Poznaniu, Mysłowicach, Chrzanowie i Gdańsku. Specjalizowaliśmy się w produkcji wysokiej jakości stolarki drzwiowej i okiennej z PCV. Przez wiele lat byliśmy liderem na rynku krajowym i zagranicznym. Nasze produkty wykazywały się wysoką jakością co potwierdzały certyfikaty m.in.: Certyfikat Zarządzania Jakością ISO 9001-2000.

2006-2010

Kolejne lata były okresem dalszego rozwoju naszej firmy i przeobrażenia działalności. Postanowiliśmy podjąć nowe wyzwanie rozwijając działania o charakterze handlowo-usługowym. Na terenie Centrum „Zakopianka” zarządzamy nieruchomościami o powierzchni powyżej 10 000 m2.

2010-2013

Firma Petrosol podjęła decyzje o budowie nowej powierzchni handlowo-usługowej. W roku 2013 otworzyliśmy własną galerię handlowo-usługową „Silver Square” przy Parku Handlowym Zakopianka (obok Cinema City). Nasz budynek może pochwalić się nie tylko atrakcyjną lokalizacją ale przede wszystkim – wysokim standardem użytkowym i innowacyjną architekturą. Rozszerzyliśmy także nasze portfolio usług oferując powierzchnię reklamową na telebimach oraz infokioskach które udostępniamy zainteresowanym.

2014-2015

Jesteśmy firmą odpowiedzianą społecznie. Bierzemy udział w społecznych projektach i pomagamy charytatywnie. Zależy nam także na  udostępnianiu energooszczędnych źródeł energii. Dlatego otworzyliśmy sklep stacjonarny LEDTRENDS. To Centrum Ledowe – w którym proponujemy swoim Klientom wysokiej jakości oświetlenie LEDowe. Ambitnie realizujemy plany i nieustannie rozszerzamy portfolio produktów wprowadzając kolejne.

2016

W 2016 roku do produktów naszej marki Ledtrends dołączyły lampy LEDowe off – roadowe. Proponujemy je pasjonatom off – roadowych wypraw które sponsorujemy.

Lampy do samochodów terenowych które posiadamy w naszej ofercie produktowej – zyskały w 2017 dużą popularność i co najważniejsze – dobre oceny jakości! Dlatego postanowiliśmy od 2018 rozszerzyć ich linię. Mamy produkty najnowszej generacji!

Powstał także off roadowy Ledtrends Team. Który nie tylko nieustannie testuje nasze lampy (Jeepem) i ich szczelność ale także niestrudzenie bierze udział w rajdach i mistrzostwach off roadowych nie tylko w Polsce. Z wysokimi lokatami w podsumowaniu. Od 2017 roku wspieramy i sponsorujemy naszego Partnera Euroforum Sp. zo.o. Od 2018 roku jesteśmy Partnerem Tytularnym tej firmy.

Zapraszamy do obejrzenia wyczynów naszej Drużyny z kierownictwem/kierownicą  Prezesa Zarządu Petrosolu – Krzysztofa Karcza. – link

2017

Nasze Centrum Ledowe LEDTRENDS nieustannie się rozwija. We wrześniu 2017 roku otworzyliśmy nowy salon z oświetleniem LED. Nasi Klienci mogą w nim zobaczyć i ocenić możliwe rozwiązania w zakresie energooszczędnego oświetlenia ledowego. Prezentujemy różnice występujące pomiędzy źródłami  światła o barwie: neutralnej, zimnej i ciepłej – na konkretnych rozwiązaniach! Tego nie ma żaden sklep ledowy w Krakowie. U nas można zobaczyć jak wygląda np. lustro oświetlone barwą ciepłą a jak wygląda gdy jest oświetlone barwą zimną czy neutralną.

Pokazujemy podświetlane sufity różnymi barwami i kolorami światła oraz podświetlenie podłóg i schodów. A nasi doradcy mają dużą wiedzę specjalistyczną w zakresie odpowiedniego dobierania źródeł światła do potrzeb określonego miejsca. Pomagają naszym Klientom w odpowiednim wyborze.

Zapraszamy na naszą stronę www.ledtrends.pl i do salonu.